DALŠÍ TURNAJ ELÉVŮ

Na sobotu 25.1. bylo pro naše nejmenší naplánováno další kolo florbalové ligy elévů. Pořadatelstvím se tentokráte zhostily Brno-Bohunice. Nemilé překvapení však čekalo již ráno na místě srazu. Místo početné skupinky přihlášených dětí na turnaj, o které jsme ještě večer s rodiči přemýšleli, jak vůbec do Brna dopravíme, čekal na obvyklém místě jen hlouček dětí.  A místo dalších přicházely spíše omluvné telefony a zprávy. V takto ne příliš početné sestavě jsme se tedy vydali na turnaj.

V prvním utkání na naše nejmenší čekalo  Nové Město na Moravě. Náš soupeř, značně v početnějším složení se hned ujal iniciativy. Naše děti mnohdy nestíhaly nastavenému tempu a tak nebylo divu, že o polovině svítilo na ukazateli skóre 5:0. V druhé půli to bylo obdobné. O alespoň čestnou branku se postarala Marťa Skřičková. Těšany : Nové Město na Moravě 1:9

Druhý zápas s Blanskem již byl z našeho pohledu lepší. I když to pravda od začátku utkání tak nevypadalo. V prvních minutách nás totiž soupeř zatlačil a vstřelil 4 branky.  Naše nejmenší to však nezaskočilo a dokázali v průběhu zápasu vyrovnat, a to zásluhou branek Adélky Čermákové, Aničky Sigmundové a dvou zásahu Martinky Skřičkové. Závěr zápasu tak přinesl florbalové drama.  Blansko sice dokázalo vstřelit další branku. Nám se však hned podařilo vyrovnat. Na konci zápasu však přeci jen byli hráči Blanska ti štastnější, to když zvládli v posledních dvou minutách před koncem dotlačit do naší branky míček ještě dvakrát a naše pokusy o vyrovnání se nezdařily. Děti však  zaslouží velikou pochvalu za předvedené nasazení. Těšany : Blansko 5:7