IV. Těšanský hudební festival – festival ve vinici

Letos s podtitulem „Tajemství révy na hoře s kaplí“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Sobota 29. července 2017 od 17:00

Těšanský hudební festival nabízí mimořádné kulturní občerstvení pro široké publikum z Těšan i okolí. Věříme, že se stal již zavedenou tradicí, pravidelně se jej totiž zúčastňuje přes dvě stě posluchačů, mezi nimi i rodiny s dětmi. Hlavní myšlenka této kulturní akce je dána atmosférou nevšedního přírodního prostranství s kaplí nad vinicemi a jezerem a také konkrétním tématem, jež účastníky celé odpoledne provází. Letos potěší zejména milovníky historie vinařství a také děti, které si budou moci vyzkoušet některé aktivity spojené s pěstováním révy – pokud se ovšem nezaleknou zavalitého jezevce, jenž se právě rozhodl vylézt ze své hluboké nory, vyhloubené v jedné ze zdejších mezí.

Cílem festivalu je propojení světa profesionálních hudebníků s nadšením muzikantů působících v místních komunitách, obcích či spolcích, jejichž hudební interpretace často dosahuje vysoké kvality, není však známa v takové míře, v jaké by si zasloužila. Tentokrát se můžeme těšit na dynamický dívčí sbor z Dolního Němčí pod názvem Schola Nekonečno, jehož repertoár možná překvapí i leckterého znalce. Nechme se překvapit. Vedle toho se také pořadatelé festivalu snaží objevovat mladé začínající talenty. Ti dovedou oslovovat nadšením pro věc, poctivým odhodláním i výrazným nadáním. Některé z nich známe již z minulých ročníků. Objeví se ovšem i nové tváře. Žánrově je festival vždy připravován tak, aby dovedl zaujmout rozmanité spektrum posluchačů. Na své si tak přijdou nejen milovníci klasiky, ale také fanoušci filmové, duchovní či lidové hudby.

Samotný program festivalu se i letos skládá ze tří částí. Nejprve se ke slovu v rámci předprogramu od 17:00 dostanou děti. Tato část programu je naprosto klíčová. Pokud se totiž dětem nepodaří splnit všechny potřebné úkoly, nebude možné pokračovat v 18:00 koncertem v kapli, kde s výše uvedenými hosty vystoupí kmenový soubor Těšanského hudebního festivalu Husak Quartet. Na závěr se můžete těšit i na tradiční muzicírování ve vinici od 19:30. Zajištěno bude opět bohaté občerstvení: domácí chléb, debrecínka a především dobré víno.

K přátelskému setkání zve

Orel jednota Těšany ve spolupráci s Charitním centrem manželů Dostálových, Spolkem Harmony Quality pro propagaci multižánrové hudby a Rodinným vinařstvím Pavel Husák