PO ROCE OPĚT FINÁLE

Dne 18.4.2015 se uskutečnil poslední turnaj v kategorii mužů. Před námi stál úkol, který by se mohl zdát jednoduchý. Získat minimálně jeden bod, vyřadit tak Havířov a po roce se opět dostat do finále. V prvním zápase na nás čekal soupeř ze Ždánic.

Zdálo by se, že soupeř je snadný, ale jak ukázal v předchozích turnajích, nevzdává se bez boje. V první akci hned úvodu jsme se neprosadili. Bohužel jsme se prasadili v důrazu až za hranicí pravidel a oprávněně byl vyloučen v čase 1:13 Jan Buchta ml. Ze začátku nepříjemná situace, kterou jsme nakonec však využili ve svůj prospěch. Stačilo uběhnout sedmnáct vteřin od oslabení a Martin Turek vyslal přihrávku na Davida Skřičky, který se nemýlil. Po zvládnutém oslabení přišlo tiché období, které přineslo pár šancí, ale ani na jedné straně se branka nepodařila vstřelil. V půlce osmé minuty to byl však soupeř, kdo se trefil. Na to jsme ale našli odpověď hned za minutu a půl, kdy se prosadil kapitán Aleš Přibyl. Vzápětí zvyšoval David Skřička, který se prosadil opět v oslabení. A aby toho nebylo málo tak na 4:1 zvyšoval opět Aleš Přibyl. Na tuto branku soupeř zareagoval a snížil skóre. Což však dlouho nevydrželo a přestřelku v první třetině ukončil Jan Buchta st. Stav po první třetině 5:2. Druhá třetina probíhal podobně. Skóre na naší straně se postupně zvyšovalo. Na konci druhé části na světelné tabuli tak byl výsledek 10:4. Poslední třetinu jsme otevřeli rychlou brankou po patnácti vteřinách. Z naše strany to byla poslední branka. I možná díky takovému luxusnímu náskoku 11:4 se začali kupit chyby v obraně. Na konci zápasu jsme tak možná byli rádi za výsledek 11:10. Tento výsledek nám ale zajistil pohodlný postup do finále.

Branky a asistence: (5:2, 5:2, 1:6) 11:10
1:30 D,Skřička (M.Turek), 9:01 A.Přibyl, 9:27 D.Skřička (M.Turek), 10:59 A.Přibyl (J.Buchta st.), 11:42 J.Buchta st., 12:36 M.Turek, 14:19 J.Buchta ml. (D.Skřička), 17:37 A.Přibyl (D.Skřička), 23:29 M.Turek (D.Skřička), 23:57 D.Skřička (M.Turek), 24:15 B.Klementová (J.Buchta st.)

V druhém utkání tak již o nic nešlo a možná i proto jsme se nechali ukolébat, když jsme nedokázali porazit oslabený tým s Velkých Němčic. Radost z postupu nám to již ale nijak nenarušilo. Pro úplnost tento zápas skončil 6:12

Branky a asistence: (1:5, 3:2, 2:5) 6:12
6:26 J.Buchta ml., 16:31 A.Přibyl (J.Buchta ml.), 21:34 J.Buchta ml. (A.Přibyl), 22:56 J.Buchta ml. (A.Přibyl), 26:44 J.Buchta st., 34:47 M.Turek (D.Skřička)
.

Sečteno podtrženo po roce jsme se dostali do finále, kde můžeme vylepšit loňský výsledek, kdy jsme skončili na 7. místě v ČR. Finále se odehraje 16-17.5.2015 v Uherském Brodě. Tímto přijměte naše pozvání. Těšíme se na Vaši podporu.

2015-04-18MuziDamborice

Horní řada zleva: Jan Buchta, Barbora Klementová, Tereza Ondráčková, Adam Turek, David Skřička

Dolní řada zleva: Aleš Přibyl, Jan Buchta, Vojtěch Saifrt, Martin Turek