PREMIÉRA STARŠÍCH ŽÁKŮ

V neděli 15. 10. proběhlo ve sportovní hale v Dolních Bojanovicích první kolo letošního ročníku Orelské florbalové ligy starších žáků. Pro nás to byla premiéra v této soutěži, do které jsme přirozeně přešli z loňských mladších žáků.

Po menších peripetiích způsobených souběžně hraným fotbalovým utkáním, které se bohužel nepodařilo přeložit, jsme odcestovali na turnaj se šesticí statečných. V úvodním utkání jsme se střetli s týmem FBC Aligators. Již od první minuty bylo vidět, že soupeř je velice kvalitně připraven, zejména po taktické stránce. Bylo to i vidět na výsledku. První polovina zápasu tak pro nás skončila nepříznivě 2:7. V druhé polovině, po vysvětlení některých taktických věcí o přestávce, se naše hra opticky zlepšila, nicméně i tak zápas skončil výsledkem 4:14 v náš neprospěch.

Branky Orla Těšany:
7:54 S.Buček (J.Nožková), 14:03 S.Buček, 18:34 S.Buček, 28:38 M.Skřičková (P.Burianová)

V druhém utkání jsme se poměřili s týmem Gepardi Brno. Od začátku bylo vidět, že půjde o velice vyrovnaný zápas. Soupeř sice šel poprvé do vedení v deváté minutě, ale Filip Dosoudil se z bezprostřední blízkosti nemýlil a několik vteřin před první půlí vyrovnal. Ve druhém poločase se hrál opět pohledný florbal a i na šance velmi bohatý. Naši si jich vypracovali hned několik a mnoho z nich by se dalo označit za vyložené. Bohužel se podařilo využít jen jedinou, to když se trefila Martina Skřičková ve dvacáté čtvrté minutě, kdy jsme šli do jednobrankového vedení. Soupeř nás za naši nízkou produktivitu dokonale potrestal v minutě pětadvacáté. Nejprve vyrovnal a posléze několik vteřin na to zápas úplně otočil. Našim však nechyběla snaha o vyrovnání a možností na to měli hned několik. Když se ale neujalo ani tresné střílení Sebastiana Bučka, ani přesilová hra v závěru, naši hráči a hráčky bohužel z tohoto utkání odcházeli s porážkou 2:3.

Branky Orla Těšany:
14:45 F.Dosoudil (M.Skřičková), 23:23 M.Skřičková (S.Buček)

Na závěr nám dovolte Vás pozvat na další kolo soutěže st. žáků, které proběhne v neděli 5. 11. po poledni u nás na domácím hřišti v tělocvičně ZŠ Těšany.

 

2017_st_zaci_bojanovice

Zleva:Martin Turek, Petra Burianová, Květoslava Rossi, Filip Dosoudil, Juliana Nožková, Sebastian Buček, Martina Skřičková